Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczynamy działania organizacyjne - Tajlandia 2020
#16
(19-10-2019, 10:46 AM)Roman Klimczyk napisał(a): Jeśli chodzi o dodatkową wycieczkę do Wietnamu, sądzę że była by taka opcja, szczególnie w lutym ale w ujęciu raczej infdywidualnym i sugerowałbym zrobić to już na miejscu (rozpoznanie). Wyjdzie pewnie taniej.
Zależy skąd i jak będzie przelot (czy na Phuket, czy przez Bangkok i dodatkowy przelot. W przypadku takiej wycieczki lepiej było by lecieć przez Bangkok, wrócić wcześniej i po powrocie z Wietnamu, prosto z Bangkoku wracać do Polski.
Niestety, ale prawdopodobnie nie będzie wycieczki do Angkor Wat w grupie lutowej, ale to otwiera możliwość dla organizacji krótkiego wypadu do Wietnamu pod koniec turnusu.


Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie Angkor Wat jest jednym z priorytetów i powodów wyboru akurat tego wyjazdu.
Jaki jest problem dotyczący AW w grupie lutowej?
Zróbmy wszystko, aby jednak wycieczka do Angkor Wat się odbyła.
Odpowiedz
#17
Przede wszystkim frekwencja. Koszty przewodnika plus transportu grupy na 3 dni to około 650$-700$. Jeśli nie zbierze się grupa minimum z 10-15 osób, staje się to mało atrakcyjne ekonomicznie. Kwestia 2 - tłumacz - ktoś w grupie musi to tłumaczyć, bo przewodnik jest angielsko języczny.
Nie wykluczam że będziemy taką wycieczkę organizować, ale raczej na pewno będzie to związane z krótszą wersją - np 3 dniową pod koniec wyprawy lutowej, w ramach pakietu 30 dniowego całej wyprawy. A nie wiem, czy zrobienie tego bez przewodnika będzie miało sens. To ogromny kompleks świątynny, wiele miejsc i wiele wartych zwiedzenia obiektów położonych w różnych miejscach, często odległych od siebie. Grupa która odwiedziła to miejsce w tym roku (2019) była bardzo zadowolona z przewodnika i logistyki zwiedzania. Nawet składaliśmy się z inicjatywy grupy na dodatkowy bonus dla niego Smile.
Odpowiedz
#18
Proszę te wszystkie uwagi zamieścić w systemie. Jest tam przy edycji konta możliwość przesłania takich uwag, a ja przy logistyce zakupowej biletów będę to starał się optymalizować. Bo musi to być określone wcześniej, aby uwzględnić inne opcje zakupowe - terminowe biletów. Na przejazdy lokalne.
W lutym będzie spora grupka (co najmniej 8 osób) , które lecą na dłuższy pobyt - około 65 dni. Praktycznie cała ta grupa będzie w Angkor Wat na początku stycznia - wylatujemy tam 7 stycznia. W styczniu będzie tam też kilka osób które lecą na miesiąc (wyszło tak że będą około 35 dni łącznie).
Stąd moja uwaga o rezygnacji z Angkor Wat. Sam przelot do SiemRep jest dosyć kosztowny - to nie wielkie stosunkowo odległości (do 1000km) a jednocześnie koszty przelotu na poziomie 800 złotych, plus opłaty za bagaże. Grupa styczniowa będzie raczej zostawiała bagaże rejestrowe w Bangkoku w jakimś depozycie na czas zwiedzania Angkor Wat.
Odpowiedz
#19
Proszę te wszystkie uwagi zamieścić w systemie. Jest tam przy edycji konta możliwość przesłania takich uwag, a ja przy logistyce zakupowej biletów będę to starał się optymalizować. Bo musi to być określone wcześniej, aby uwzględnić inne opcje zakupowe - terminowe biletów. Na przejazdy lokalne.
W lutym będzie spora grupka (co najmniej 8 osób) , które lecą na dłuższy pobyt - około 65 dni. Praktycznie cała ta grupa będzie w Angkor Wat na początku stycznia - wylatujemy tam 7 stycznia. W styczniu będzie tam też kilka osób które lecą na miesiąc (wyszło tak że będą około 35 dni łącznie).
Stąd moja uwaga o rezygnacji z Angkor Wat. Sam przelot do SiemRep jest dosyć kosztowny - to nie wielkie stosunkowo odległości (do 1000km) a jednocześnie koszty przelotu na poziomie 800 złotych, plus opłaty za bagaże. Grupa styczniowa będzie raczej zostawiała bagaże rejestrowe w Bangkoku w jakimś depozycie na czas zwiedzania Angkor Wat.
Odpowiedz
#20
(02-10-2019, 12:49 PM)Renata Rybicka napisał(a):
(02-10-2019, 06:00 AM)Roman Klimczyk napisał(a): Przepraszam , faktycznie. Chciałbym w ramach decyzji pozytywnej mieć pieniądze na zakup biletów, a nie rozpisywać kolejnej wpłaty paruset złotych. Bilety przekroczą 2000 i oczekuję że powinniśmy zmieścić się na poziomie do 2500 w dwie strony. Ale na razie wpłaty idą dosyć opieszale i możliwe ze będę ustalał z grupą osób które wpłaciły indywidualnie kwestie działań, aby nie ponosiły one kosztów wzrostu cen biletów przez bieg czasu.. Trochę więcej kłopotów i może być tak, że jedna tura będzie przylatywała różnymi samolotami.

Ok, to ja się postaram niezwłocznie zapłacić. Proszę o wybaczenie, ale chce zapytać czy będzie Pan wystawiać jakieś pokwitowania lub inne dokumenty, faktury itp. Innymi słowy czy otrzymam jakieś potwierdzenie wpłaty z informacją na co ona jest przeznaczona i w jakiej sytuacji podlega zwrotowi.
pozdrawiam

Witaj Renatko, No już nie jesteś sama . Byłam też na głodówce na Filipinach w 1918 roku przeszło 3 miesiące . Leci więcej osób co już na głodówce były. Spokojnie zdaj się na Romka . Wprawdzie według mnie... hahaha jest dość drobiazgowy, ale wszystko robi z sercem i zaangażowaniem. Mam nadzieję na kolejną wspaniała przygodę no i piękną pogodę do opalania. Ja jadę tam po słońce ocean i oczyszczenie . Za dużo tu nie będę wchodzić ale jestem do dyspozycji telefonicznie w razie chęci kontaktu, pozdrawiam
Odpowiedz
#21
Pokwitowaniem jest dla Pani przelew na chwilę obecną. Po zakupie biletów, na foprum, w przestrzeni zamkniętej - tylko dla uczestników wyprawy zamieszczam rozpiskę z numerem rezertwacji, którą można zweryfikować na stronie przewoźnika, lub specjalnej aplikacji na telefon CheckMyTrip (choć z tym jest problem przy takim wyprzedzeniu).
Na forum przedstawię informację jak zweryfikować ten numer - tzw. Booking Code, będzie też numer lotu. I oczywiście na stronie którego przewoźnika można to sprawdzić.
Konkretne nie mam indywidualnych potwierdzeń, bo bilety kupowane są w grupach po kilka sztuk, a dokument zakupu - zbiorczy będe miał dopiero po jakimś czasie.
Każda grupa i podgrupa (tzn - każdy termin wylotu i powrotu) ma różne ceny, a nawet i tu są podgrupy, bo bilety kupione już dla grupy styczniowej w podgrupie z wycieczką do Angkor Wat, kupowane w późniejszym, innym terminie też będą miały inną, zaktualizowaną na dzień zakupu cenę. Jest mało prawdopodobne abym kupił na ten sam przelot bilet w tej samej cenie, bo chociażby przelicznik walut może byc inny.
Każda grupa wyjazdowa - np. styczniowa ma dostęp (po zarejestrowaniu i zalogowaniu) na zamkniętą grupę na forum i tam będzie można zweryfikować te informacje.
Np. dla grupy styczniowej jet możliwość wejścia na wątek w którym wkleiłem takie informacje, które dostępne są pod adresem :http://forum.ekovitaren.pl/showthread.php?tid=94
Tam też właśnie przedstawiam instrukcję jak na stronce przewoźnika można sprawdzić ten przelot, wszystkie terminy i informację i tam też pojawia się numer biletu, chociaż to jest mylne pojęcie. Biletem jest w zasadzie paszport, a jedynie na podstawie numeru rezerwacji można zrobić przed wylotem odprawę on-line, dzięki czemu możemy wydrukować sobie tzw, kartę pokładową z numerem miejsca. Kartę pokładową można uzyskać w 2 wypadkach - odprawy on line - tzw Check-in oraz przy odprawie na lotnisku. Ale to ryzykowne - i czasem wiążące się z opłatami.
Ryzykowne, ponieważ linie sprzedają często 10% więcej miejsc niż mają miejsc w samolotach, i brak takiej odprawy wcześniej niż na lotnisku, może skutkować brakiem miejsca w samolocie. Doświadczyli tego wracający z Filipin uczestnicy wyprawy w 2018 roku 0- 4 osoby wracały z przygodami zastępczymi przelotami - w tym uczestniczka planowanej wyprawy do Tajlandii - niesamowita Tereska Smile. Miała przygodę nie do zapomnienia Smile. Może coś napisze tu, bo dziś zarejestrowała się na forum Smile.
Odpowiedz
#22
Jak skończę tam opisywać sposób weryfikacji danych, odpowiem na pozostałą część pytania. Ale chyba w formie przygotowania kompletnego regulaminu z określeniem zasad. Bo jeśli odpowiadam indywidualnie to brakuje mi czasu na działania ogólne.
Osoby które były na wyprawie na Filipiny, wiedzą jak wyglądał regulamin, bo był na tamtą wyprawę przygotowany. Ale wymaga przejrzenia i dostosowania do innych warunków działania, jakie wynikają z obecnych uwarunkowań organizacyjnych, w tym oparciu się na innej formule zakupu biletów. Wtedy były to zakupy grupowe - wyprawa była prosta - wylot w terminie x, powrót w terminie y - to był 1 turnus i nie było zróżnicowania.Obecnie nie ma grupowych biletów, bo są zbyt liczne małe podgrupy o różnych terminach wylotu i powrotu, więc są inne zasady wpłat i zwrotów za bilety. Niektórych zasad nawet jeszcze nie znam - bo nie mamy wszystkich biletów i nie wiem jacy będą przewoźnicy, a każda linia, czy pośrednik ma inne - własne regulacje w tym zakresie.
Opcją będzie sprawdzenie i zapisanie sobie lotów w aplikacji na telefon CheckMyTrip (do zainstalowania ze sklepu google).
Tam możemy sobie wpisać przeloty i będziemy mieli informacje na bieżąco w telefonie.
Wkrótce opiszę jak z niej korzystać w dziale dla uczestników - Jakie aplikacje zainstalować w telefonie.
Odpowiedz
#23
Romku w poprzednim artykule nie działa link , chyba dwukropek z przodu przeszkadza???

(02-10-2019, 06:33 PM)Renata Rybicka napisał(a): Tak, wszystko dla mnie jasne. 
Też mam wrażenie, że jestem tutaj sama Smile . Jakby się ktoś odezwał, to by raźniej było.

pozdrawiam serdecznie

już się odzywam Smile
Odpowiedz
#24
Roman.Sprwdzałem wpłaty,ktore zrobiłem na poczet wyjazdu i tak.
Jest tam wpisana kwota zaplacono 4700,00 zł wpłaciłem 4750,00 oraz na stronie Ubezpieczenie brak wpisanej kwoty.
Pewnie nie miałeś czasu oby uzupełnić formularz.
Pozdrawiam.Ryszard.
Odpowiedz
#25
Mam spore zakłócenia z dostępem do internetu, i bogaty program działań na obecnym wyjeździe. Może dziś wieczorem uda mi się nadrobić zaległości. Właśnie udało mi się pokonać problemy z dostępem..
Odpowiedz
#26
(10-11-2019, 04:13 PM)Ryszard Świątkiewicz napisał(a): Roman.Sprwdzałem wpłaty,ktore zrobiłem na poczet wyjazdu i tak.
Jest tam wpisana kwota zaplacono 4700,00 zł wpłaciłem 4750,00 oraz na stronie Ubezpieczenie brak wpisanej kwoty.
Pewnie nie miałeś czasu oby uzupełnić formularz.
Pozdrawiam.Ryszard.

Dopiero dziś sprawdzałem wpłaty i stan wpłat w systemie i miałem tam wpisaną wpłatę zgodna z tym co było w banku na koncie. 4750. Może gdzieś w przelocie, po Twoim wpisie naniosłem poprawkę?
Odpowiedz
#27
Z wpłatami się trochę wyjaśniło po długim czasie, że to co widzieli uczestnicy na swoich kontach nie zgadzało się z tym, co widziałem ja na zestawieniu wyprawy.
U mnie wszystko się zgadza z wpłatami z banku i na pewno jest dobrze. Z informatykiem siedzieliśmy nad poprawieniem tych nieprawidłowości, ale wymagać to będzie całkowitego zreformowania systemu płatności i zapisów kosztów - bo w wypadku tej wyprawy są bardzo indywidualne - prawie każdy ma inne koszty, więc będzie mało osób które będą miały do rozliczenia te same kwoty.
Ważne że zgadza się u mnie. mam sysytem weryfikacji i nanoszę koszty , więc kwota na koncie w banku musi się zgadzać z tym co jest na koncie w systemie i u mnie się to wszystko zgadza.
Odpowiedz
#28
Witaj Romku.Sprawdziłem swoje kwoty wszystko się zgadza z wplatami.
Uzupełniłem również brakujący pesel w arkuszu UBEZPIECZENIA.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości